Małecki: Do powołania podchodzę spokojnie

Do reprezentacji Polski po rocznej przerwie wraca Patryk Małecki. Napastnik Wisły Kraków był zaskoczony powołaniem, ale przyznaje, że podchodzi do niego spokojnie. - To we wtorek jest mój najważniejszy mecz w życiu - mówi oficjalnej stronie mistrzów Polski.

Małecki o powołaniu dowiedział się od kolegów z drużyny i początkowo nie mógł w nie uwierzyć. - Długo na to czekałem, ale podchodzę do tego ze spokojem, bo wierzę, że jutro jest mój najważniejszy mecz w moim życiu. Bardzo się cieszę z powołania, ale na razie mam inny cel, a tym celem jest jutrzejszy mecz. Nie patrzę w ogóle na powołania, bo wiem, że tam mnie na pewno nie będzie. A tu taka miła niespodzianka. Jeszcze Czarek Wilk patrzył w telefonie przez internet i zobaczył, że jestem powołany jako napastnik. Zobaczymy, czy dostanę szansę na grę - cytuje piłkarza oficjalna strona Wisły Kraków.

- Nie wierzę, żeby po jednym meczu trener mnie powołał. Może czekał na odpowiedni moment, może właśnie w tych meczach chce mi dać szansę . Na wcześniejsze spotkania ze słabszymi rywalami nie dostawałem powołań, a tutaj na taki dwumecz je otrzymałem. Cieszę się ogromnie - dodał.

Ostatni raz Małecki zagrał w reprezentacji 29 maja 2010 roku, gdy wszedł na boisko w 90 minucie spotkania towarzyskiego z Finlandią.

Stec: Wisła Kasperczaka była lepsza od tej Maaskanta, bo była skończonym produktem

Kadra Polski na mecze z Meksykiem i Niemcami:

bramkarze: Wojciech Szczęsny (Arsenal Londyn), Grzegorz Sandomierski (KRC Genk) Przemysław Tytoń (PSV Eindhoven);

obrońcy: Dariusz Dudka (AJ Auxerre), Kamil Glik (AC Torino), Arkadiusz Głowacki (Trabzonspor), Jakub Warzyniak (Legia Warszawa), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Hubert Wołąkiewicz (Lech Poznań);

pomocnicy: Ludovic Obraniak (Lille OSC), Adam Matuszczyk, Sławomir Peszko (obaj FC Koeln), Eugen Polanski (FSV Mainz 05) Adrian Mierzejewski (Trabzonspor), Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Szymon Pawłowski (Zagłębie Lubin), Maciej Rybus (Legia Warszawa), Rafał Murawski (Lech Poznań);

napastnicy: Robert Lewandowski (Borussia Dortmund), Paweł Brożek (Trabzonspor), Patryk Małecki (Wisła Kraków).

Jedenastka najlepszych transferów Wisły w erze Cupiała ?

Więcej o: