Anglicy nie zagrają w Polsce. Oferta PZPN odrzucona

Anglia nie zagra 29 lutego z Polską. FA odrzuciła zaproszenie PZPN, bo na ten termin wstępnie planuje rozegranie sparingu z Holandią - podał ?Daily Telegraph?.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Mecz Polska - Anglia miałby się odbyć 29 lutego na jednym ze stadionów na Euro 2012. Jak pisze "Daily Telegraph" odrzucenie polskiej propozycji było niezręczne wobec współgospodarza Euro 2012. Dodatkowo, podkreśla się, że ewentualny mecz w Polsce mógłby być okazją do sprawdzenia lokalnej bazy na turniej. Anglicy podczas Euro 2012 chcą zamieszkać w Polsce, testowali już kilka potencjalnych baz treningowych.

Sparing z Holandią miał się pierwotnie odbyć 10 sierpnia, ale z powodu zamieszek w Londynie został odwołany. FA jest bliska porozumienia z holenderską federacją w sprawie rozegrania tego meczu 29 lutego. To pierwszy wolny termin, gdy Anglicy mogą rozegrać spotkanie towarzyskie.

Jeśli Anglicy nie dogadają się z Holendrami, najprawdopodobniej zmierzą się z Argentyną, która wysłała już do FA kilka ofert rozegrania meczu towarzyskiego.

Cała Polska buduje stadiony. Nie tylko Euro 2012

Więcej o: