Reprezentacja. Pasieka: W Polsce nie ma lepszego defensywnego pomocnika od Polanskiego

PRZEGLĄD PRASY. Eugen Polanski w meczu z Gruzją zadebiutował w reprezentacji Polski. - Nas nie stać, żeby odrzucać takich zawodników. To będzie piłkarz nie tylko na mistrzostwa Europy, może grać w reprezentacji przez następne 6-8 lat - powiedział w rozmowie z ?Przeglądem Sportowym? Dariusz Pasieka, który w Niemczech trenował tamtejsze drużyny przez 14 lat.

Większość polskich kibiców jest nastawiona sceptycznie, co do występów Polanskiego w koszulce z orzełkiem na piersi i zarzuca mu, że grę dla Polski traktuje jako opcję rezerwową, bo nie ma już szans na występy w kadrze Niemiec.

Z Gruzją Polanski znalazł się w wyjściowym składzie. Na boisku spędził 75. minut, potem został zmieniony przez Dariusza Dudkę. Z debiutu w barwach Polski może być zadowolony, ale grą w środowym meczu nie zaskarbił sobie jeszcze sympatii kibiców.

Według byłego trenera Arki Gdynia - Dariusza Pasieki, nasza zespół może mieć z Polanskiego wiele pożytku. - Nie ma w Polsce lepszego defensywnego pomocnika. Ambicją potrafi zmienić grę drużyny, pozytywnie na nią wpłynąć. Ma świetny odbiór piłki, jego gra do przodu też nie jest przeciętna, choć oczywiście nie zachowuje się jak playmaker - chwali zawodnika szkoleniowiec.

Zdaniem Pasieki Polacy, nie powinni przykładać wagi do wcześniejszych słów Polanskiego, który jeszcze rok temu nie był zainteresowany grą dla naszej reprezentacji. - W polskiej piłce też są ludzie, którzy co innego mówią,a co innego robią. nie bądźmy świętsi od papieża, od wielu z nas Polanski niczym się różni. Nas nie stać, żeby odrzucać takich zawodników. To będzie piłkarz nie tylko na mistrzostwa Europy, może grac w reprezentacji przez następne 6-8 lat - powiedział gazecie Pasieka .

Polanski: musimy się polepszyć, na szczęście bramkarz dobrze chytał

Smuda: Szczęsny numerem jeden? Nie można tak powiedzieć ?

Więcej o: