Reprezentacja. Smuda: Może Klose i Podolski graliby dla Polski

PRZEGLĄD PRASY. Trener reprezentacji Polski Franciszek Smuda odniósł się w wywiadzie dla ?Rzeczpospolitej? do sytuacji Eugena Polanskiego, który w poniedziałek po raz pierwszy trenował z kadrą. - Polanski nie popełnił żadnego przestępstwa - mówi Smuda.

Twoi znajomi już nas lubią. Facebook.com/Sportpl ?

W poniedziałek w zajęciach przygotowującej się do sparingu z Gruzją reprezentacji Polski wziął udział Eugen Polanski. Był to pierwszy trening pomocnika Mainz z kadrą. Urodzony w Sosnowcu 25-latek niedawno dostał polski paszport i został powołany przez selekcjonera Franciszka Smudę.

Czytaj więcej o treningu kadry Polski.

Przed powołaniem Polanskiego pojawiły się obawy, że drużyna może przyjąć go nie najlepiej. Trener Smuda uspokaja w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

- Myślę, że Eugen będzie przyjęty tak, jak każdy inny zawodnik. Drużyna nie musi dawać żadnego sygnału. Siadamy i mówimy sobie, jaki mamy cel i jak chcemy go osiągnąć. (...)Polanski nie popełnił żadnego przestępstwa, wielu piłkarzy na świecie dostało więcej czasu, by zastanowić się, dla kogo grać. Takie nastały czasy, musimy się z tym liczyć - mówi selekcjoner, który przywołał też przykład grających w reprezentacji Niemiec Klose i Podolskiego.

- Mamy prawdziwego Polaka i będziemy na niego gwizdać? (...) Po jakiejś publikacji nie zrezygnuję z dobrego zawodnika. W przeszłości płakaliśmy, że Lukas Podolski i Miroslav Klose wybrali Niemcy. Koledzy w reprezentacji przyjęli ich brawami. A może gdyby wtedy trener, tak jak ja teraz, pojechał z nimi porozmawiać, to graliby dla Polski - zastanawia się selekcjoner.

Polanski: media przekręcały moje słowa, gra dla Polski jest dla mnie wszystkim!

Więcej o: