Polacy za granicą. Jeleń wciąż bez klubu

30-letni napastnik reprezentacji Polski Ireneusz Jeleń trenuje indywidualnie w rodzinnym Cieszynie i czeka na oferty. Jego menedżer mówi, że podpisanie kontraktu z warszawską Polonią jest na razie wykluczone.

Redaktor też człowiek. Zobacz co nas wkurza na Facebook.com/Sportpl ?

- Nie można wykluczyć tej opcji, ale dziś wydaje mi się nierealna. Nie ma tematu. Nigdy nie rozmawiałem z właścicielem klubu Józefem Wojciechowskim, w piątek chciałem nawet pójść na mecz Polonii z Lechią, ale miałem problemy z kupnem biletu - mówi Sport.pl Tomasz Kaczmarczyk. W poniedziałkowym "Przeglądzie Sportowym" prezes Wojciechowski zapytany o sprowadzenie do drużyny Ireneusza Jelenia powiedział: "Jeleni to ja mam w tym zespole pod dostatkiem".

28-krotnego reprezentanta Polski łączono z Polonią, bo właściciel klubu jako jedyny w Polsce byłby w stanie spełnić finansowe oczekiwania zawodnika. Rok temu, kiedy Jeleń miał trafić do Olympique Marsylia, jego menedżer mówił o zarobkach nie mniejszych niż milion euro rocznie. Dziś o takich pieniądzach Jeleń może tylko pomarzyć, ale zdaje sobie sprawę, że to może być jeden z jego ostatnich wysokich kontraktów w życiu. Wojciechowskiego, właściciela J.W. Construction, stać byłoby na płacenie nawet pół miliona euro rocznie. Rok temu dał 29-letniemu Euzebiuszowi Smolarkowi 400 tysięcy euro za sezon.

Na razie 30-letni Jeleń czeka na propozycje zagraniczne i do sezonu przygotowuje się indywidualnie z trenerem Rafałem Hejną. - Są zapytania o Irka, ale w wielu miejscach boją się, że wezmą do drużyny pacjenta, a nie zawodnika - mówi Kaczmarczyk, nawiązując do kontuzji Jelenia, który miał problemy z kolanami, kręgosłupem i mięśniami. Rok temu zabieg kolana i przedłużająca się rehabilitacja zablokowały transfer do Marsylii. - Dziś jest wypoczęty, zdrowy i w formie - przekonuje menedżer. - Tydzień treningów z zespołem wystarczy, by mógł grać. Chcę znaleźć klub jak najszybciej, ale chodzi o to, żeby obie strony były zadowolone, żeby Irek poszedł do klubu i trenera, który go zna i naprawdę chce. Wiele lig już zaczęło albo zaraz zacznie sezon, ale hiszpańska startuje za trzy tygodnie, a turecka na początku września.

30 czerwca skończył się Jeleniowi kontrakt z francuskim Auxerre, w którym grał od 2006 roku. W polskiej ekstraklasie wystąpił w stu spotkaniach w Wiśle Płock.

Startuje Ekstraklasa! Sprawdź 10 największych hitów transferowych lata ?

Więcej o: