Reprezentacja. PZPN poszuka rywali w Brazylii

PRZEGLĄD PRASY: 30 lipca odbędzie się losowanie kwalifikacji do MŚ 2014. Do Brazylii wybierze się delegacja PZPN-u, która spróbuje wynegocjować dla reprezentacji atrakcyjnych rywali przed Euro 2012 - czytamy w Przeglądzie Sportowym

Masz dla nas temat? Propozycję? Zgłoś to na Facebook.com/Sportpl ?

Grzegorz Lato, Zdzisław Kręcina, Franciszek Smuda i Konrad Paśniewski z firmy SportFive wybiorą się na losowanie grup kwalifikacyjnych do mistrzostw świata w 2014 roku, które odbędą się w Brazylii. Cała czwórka nie będzie jednak spełniać wyłącznie funkcji reprezentatywnej. Działacze PZPN-u chcą znaleźć atrakcyjnych sparingpartnerów przed Euro 2012.

Polacy będą próbowali negocjować z samymi Brazylijczykami, choć szanse na zakontraktowanie takiego rywala są znikome - czytamy w Przeglądzie Sportowym .

Anglia i Włochy sprawdzą kadrę Smudy?

29 lutego 2012 miałoby dojść do towarzyskiego meczu z Anglią. Przegląd Sportowy podaje, że pierwsze rozmowy między PZPN-em a federacją angielską już się odbyły. Obie strony uznały jednak, że mecz będzie miał sens tylko wtedy, gdy Polska i Anglia nie wpadną na siebie w fazie grupowej Euro 2012.

Jeden z działaczy PZPN-u zapewnia, że kolejnym rywalem Polski będą Włochy. - Mecz z Włochami we Wrocławiu dojdzie do skutku, jeśli nasi rywale nie będą musieli grać barażów o Euro.

Cała Polska buduje stadiony. Nie tylko Euro 2012

Więcej o: