Zwrot ws. Rubialesa. Wyciekł film z autokaru. "Jak Iker i Sara"

Nie milkną echa po skandalicznym zachowaniu prezesa hiszpańskiej federacji piłkarskiej Luisa Rubialesa. Działacz podczas ceremonii medalowej pocałował Jennifer Hermoso w usta. Teraz przełomowe nagranie w tej sprawie opublikował użytkownik Alvise Perez na portalu "X". Wideo rzuca zupełnie nowe światło na sprawę.

W finale tegorocznych mistrzostw świata kobiet w Australii i Nowej Zelandii spotkały się reprezentacja Hiszpanii i Anglii. Ostatecznie górą były te pierwsze, pokonując rywalki 1:0 po bramce Olgi Carminy w 29. minucie. Pierwszy w historii triumf Hiszpanii został jednak przyćmiony przez skandaliczne zachowanie Luisa Rubialesa.

Zobacz wideo Robert Karaś na dopingu. Wrzosek ujawnia: Parę rzeczy mi się nie zgadzało

Sceny w trakcie rozdawania medali MŚ kobiet w piłce nożnej. Luis Rubiales pocałował piłkarkę

Działacz hiszpańskiej federacji był obecny na trybunach podczas finałowego starcia mistrzostw świata kobiet w piłce nożnej. Rubiales w trakcie ceremonii medalowej pocałował w usta byłą piłkarkę m.in. FC Barcelony, Jennifer Hermoso, bez jej zezwolenia, co wywołało oburzenie w społeczeństwie. Zachowanie Rubialesa nazywane jest seksistowskim.

Następnie prezes RFEF miał błagać piłkarkę o wydanie wspólnego oświadczenie w tej sprawie. Szef federacji obawiał się, że ta sytuacja zagraża jego pozycji, dlatego potrzebował pomocy zawodniczki. Ona jednak odmówiła. Działacze domagają się natychmiastowej dymisji Rubialesa. Jednak on nie ma najmniejszego zamiaru podawać się do dymisji i wygłosił na nadzwyczajnym zjeździe RFEF tyradę dopatrując się wielkiego spisku przeciwko jego osobie.

Przełomowy materiał dowodowy z autobusu. Piłkarki żartowały z pocałunku Rubialesa i Hermoso. "Jak Iker i Sara"

Teraz w tej sprawie może dojść do zwrotu akcji. Wszystko przez nagranie, które pojawiło się na portalu "X" (dawnym Twitterze). Na trwającym niespełna minutę wideo widać, że Jennifer Hermoso żartuje ze słynnej sceny i porównuje ją do pocałunku po finale mundialu z 2010 roku, kiedy to Iker Casillas były bramkarz reprezentacji Hiszpanii w ten sposób zachował się wobec słynnej dziennikarki Sary Carbonero.

Na zamieszczonym filmiku widać, że humory dopisywały piłkarkom hiszpańskiej kadry. Żadna z zawodniczek nie buntowała się ani nie powiedziała żadnego złego słowa wobec prezesa federacji. W pewnym momencie zawodniczki zaczęły śpiewać na temat tego incydentu. - Buziak! Buziak! - intonowały. - Ale od kogo? - zapytała jedna z nich. - Rubiales pocałował się tylko z Jenni - odpowiedziała inna piłkarka.

Hermoso pokazywała koleżankom scenę z ceremonii wręczenia medali na telefonie i rozmawiała z nimi na temat pocałunku z Rubialesem. "Nie widziałaś tego? Był podekscytowany" - mówi do jednej z nich.

Alvise Perez w opublikowanym poście zapytał Hermoso m.in. o to, dlaczego w autokarze poprosiła Rubialesa o to, aby ją pocałował i wybuchła śmiechem, gdy ten nie był skory przystać na jej propozycje, bo, jak twierdził, się wstydził. Zatem wszystko wskazuje na to, że nagranie może być przełomowym dokumentem w sprawie incydentu pomiędzy piłkarką reprezentacji Hiszpanii a działaczem.

W poniedziałek hiszpańskie media poinformowały, że matka Luisa Rubialesa zamknęła się w kościele Matki Boskiej w Motril i rozpoczęła strajk głodowy. Poprosiła Hermoso, by ta "powiedziała prawdę" i "utrzymała wersję, którą przedstawiała na początku wydarzeń", gdyż jej zdaniem zdjęcia pokazują, że do pocałunku doszło za obopólną zgodą. Matka Rubialesa uznaje, że jej syn "nie byłby w stanie nikogo skrzywdzić". 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.