Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Ronaldinho ma dość więzienia. Razem z bratem zaoferował gigantyczną kaucję

Ronaldinho złożył wniosek o zwolnienie z więzienia za kaucją. Piłkarz wraz ze swoim bratem zaoferowali kwotę 1,6 miliona dolarów. Próbowano także walczyć o areszt domowy dla Brazylijczyka. Sędzia odrzucił jednak wniosek piłkarza.

Ronaldinho do więzienia trafił za posługiwanie się sfałszowanymi dokumentami. Zawodnik przebywa tam od 6 marca i wciąż odwołuje się do kolejnych działań, mających na celu zwolnienie Brazylijczyka z paragwajskiego aresztu. Ronaldinho i jego brat, Roberto de Assis, złożyli wniosek do Sądu Apelacyjnego, w którym uwzględnili zwolnienie za kaucją, która wyniosłaby 1,6 miliona dolarów. Sędzia Gustavo Amarilla po rozpatrzeniu wniosku Brazylijczyka, w zeszły piątek podjął decyzję o odrzuceniu propozycji, ze względu na dużo większe możliwości finansowe Ronaldinho. 

>>Co zrobi UEFA z Euro 2020? Co z ekstraklasą? [SEKCJA PIŁKARSKA #39]>>

Zobacz wideo

Ronaldinho poszukuje alternatywy. Areszt domowy we własnej posiadłości

Drugim sposobem na wyjście z paragwajskiego więzienia było zastosowanie wobec Brazylijczyka aresztu domowego. Prawnicy Ronaldinho zaoferowali rezydencję piłkarza, która została wyceniona na 800 tys. euro. Zmiana miejsca pobytu Ronaldinho i jego brata motywowana była brakiem możliwości ucieczki z posiadłości. Alternatywa aresztu również została odrzucona przez sąd.

Ronaldinho chociaż stara się o opuszczenie aresztu, to zaprzyjaźnił się już z ludźmi przybywającymi razem z nim w więzieniu. Dał temu wyraz rozgrywając m. in. mecz piłki nożnej