FIFA zajmie się problemem handlowania meczów przez piłkarzy

FIFA postanowiła zająć się problemem handlowania meczami przez młodych piłkarzy w biednych krajach, którzy są do tego namawiani przez osoby obstawiające wyniki tych spotkań w zakładach bukmacherskich.

Tysiące fanów nie może się mylić. Wejdź na Facebook.com/Sportpl ?

Problemem ma zająć się szef bezpieczeństwa FIFA Chris Eaton. Głośno o tym zjawisku zrobiło się po tym jak zatrzymano siedmiu piłkarzy z Zambii i dwóch z Gruzji, którzy brali udział w ustawianiu meczów w lidze fińskiej. Piłkarze z biednych krajów działają za namową mafii i menedżerów, którzy obiecują im transfery do lepszych finansowo lig. Sami korzystają z ustawianych meczów i obstawiają wyniki w zakładach bukmacherskich.

- Piłkarze są tutaj najmniej winni. Znam przypadki, gdy zawodnik został zawieszony za to, że nie chciał ustawić meczu. "Handlarze meczami" często biorą za cel piłkarzy z tych najbiedniejszych lig. Rekrutują "swoich" zawodników już w ligach juniorskich! Żyjących w biedzie piłkarzy łatwiej namówić - powiedział Eaton.

- Jeżeli tylko dostanę informację o ustawianiu meczów to natychmiast będę chciał temu zapobiec. FIFA planuje zmianę regulacji. Musimy wziąć pod lupę szczególnie mecze towarzyskie. Zarówno klubowe jak i międzynarodowe. Ludzie ustawiający mecze muszą wiedzieć, że w każdej chwili mogą zostać wykryci - dodał.

Najlepsze transfery. Jak zarobić dwa tysiące procent, albo więcej

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.