Piłka nożna. UEFA zbada umowy sponsorskie największych klubów

UEFA zapowiedziała, że zbada umowy sponsorskie największych klubów, po tym jak Manchester City ogłosił podpisanie gigantycznego kontraktu z Etihad Airways.

Bez adminów. Najmocniejsze poglądy na Facebook.com/Sportpl ?

Przełomowa umowa sponsorska Manchesteru City z Etihad Airways o łącznej wartości 400 milionów funtów, spowodowała obawy UEFA, że może to naruszać postanowienia Finansowego fair play. Właściciel Etihad Airways szejk Mansour bin Zayed Al Nahyan jest jednocześnie właścicielem Manchesteru City.

Od sezonu 2013/14 kluby występujące w europejskich pucharach nie będą mogły wydawać więcej, niż zarabiają. UEFA skupia się na pieniądzach wydanych na transfery i pensje, na zarobkach z biletów, sprzedaży praw marketingowych i telewizyjnych, na umowach sponsorskich i działalności komercyjnej. Nie interesują jej koszty budowy stadionów, centrów treningowych i szkolenia młodzieży. By dostać licencję na grę w pucharach w 2013 r., klub w sezonach 2011/12 i 2012/13 w sumie nie będzie mógł przynieść więcej niż 45 mln euro straty.

Villas-Boas wytycza nowy trend: trenerzy będą drożsi od piłkarzy?

- UEFA zatrudni odpowiednich ekspertów, którzy ocenią wartość tej umowy. Potem specjalna komisja europejskiej federacji osądzi czy złamane zostały reguły Finansowego fair play - powiedziała dziennikowi The Independent anonimowa osoba z UEFA.

Umowy Manchesteru broni dyrektor wykonawczy tego klubu Gary Cook. - Jesteśmy otwarci na dialog z UEFA. Mieliśmy z działaczami związku kilka spotkań i nie mieli wcześniej nic przeciwko. Wspierali ambicje Manchesteru City. Jest wiele klubów, które już zapowiadają, że będą się starały znaleźć furtkę przeciwko tym nowym regulacjom. My nie jesteśmy inni.

Nowy nabytek Realu dołączył do pięciu najdroższych obrońców świata "

Więcej o: