Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Skandal po finale Pucharu CONCACAF. "To p... hańba"

Piłkarze Meksyku obronili Złoty Pucharu CONCACAF pokonując w Pasadenie Stany Zjednoczone 4:2. Po meczu wybuchł skandal, gdy bramkarz gospodarzy Tim Howard ostro wypowiedział się na temat organizacji turnieju: - Federacja powinna się wstydzić. Myślę, że to p... hańba, gdy cała ceremonia pomeczowa jest prowadzona w języku hiszpańskim - grzmiał bramkarz.

O finale pisze na blogu "Głód piłki" Kuba Dybalski ze Sport.pl ?

O tym, że Meksykanie w rozgrywanych w USA mistrzostwach mogą się czuć jak u siebie w domu wiadomo było od dawna. I to nie tylko miejscach blisko granicy. Poza niezbyt ciekawym meczem grupowym z Kubą, gdy 74-tysięczny stadion w Charlotte zapełnił się w dwóch trzecich. Meksykanie na każdy swój mecz przyciągali tłumy. Z Salwadorem (80 tys. w Arlington), z Kostaryką (62 tys. w Chicago), potem w ćwierćfinale z Gwatemalą (79 tys. w New Jersey) i półfinale z Hondurasem (70 tys. w Houston).

Finał na stadionie w Pasadenie oglądało 94 tys. kibiców z czego ponad 3/4 kibicowało Meksykowi. - To beznadzieja, że przyjeżdżasz do swojego kraju i wiesz, że na stadionie będzie więcej fanów gości - powiedział przed finałem Amerykanin Jonathan Bornstein. Organizatorom obca jest zasada stosowana przez UEFA np. w czasie niedawnego finału LM, wedle której dzieli się pulę biletów na te dla kibiców obu drużyn i na sektory "neutralne". Na finał bilety sprzedawano dużo wcześniej, wielu kibiców z USA bezskutecznie szukało możliwości kupienia biletu pod stadionem.

Ale nie to rozwścieczyło Howarda. Pomeczową ceremonię prowadziła gwiazda meksykańskiej telewizji Fernando Fiore. Po angielsku przedstawił Amerykanów odbierających srebrne medale. Reszta w zdecydowanej większości była w rozemocjonowanej hiszpańszczyźnie. - Mogę się założyć, że gdyby ten mecz odbyłby się w Mexico City, to nawet gdybyśmy wygrali, ceremonia nie byłaby w języku angielskim - powiedział Howard. Przedstawiciele CONCACAF na razie nie skomentowali jego słów.

Czytaj relację z meczu - Meksyk pokonał USA w finale ?

Meksyk z Pucharem CONCACAF [GALERIA]

Więcej o: