Były agent Zidane'a aresztowany za pranie brudnych pieniędzy

Luciano D'Onofrio, były wiceprezydent Standardu Liege i były agent, który zajmował się m.in. sprawami Zinedine'a Zidane'a został oskarżony o pranie brudnych pieniędzy

D'Onofrio został skazany na sześć miesięcy więzienia przez francuski sąd w październiku 2007 r. w związku z podejrzanymi transferami francuskiego klubu Olympique Marsylia, ale nie odbył wyroku.

Belgijskie władze ścigały go z podobnych pobudek przez siedem lat.

- Fałszerstwo, używanie sfałszowanych dokumentów, pranie pieniędzy, wszystko w powiązaniu z organizacją przestępczą - o to oficjalnie oskarżony jest D'Onofrio przez belgijski sąd.

- Jeżeli prawo oskarża o coś mojego klienta, tak szybko, jak tylko się da, powinien rozpocząć się proces, żebyśmy mogli się bronić - oznajmił Paul Delbouille, adwokat D'Onofria.

D'Onofrio, który pełnił też funkcję managera generalnego FC Porto, w gronie swoich klientów miał w latach 90. m.in. francuskich mistrzów świata Zinedine'a Zidane'a, Didiera Deschamps'a, Christophe'a Dugarry'ego i Marcela Desailly'ego.

Z pomocą zmarłego dwa lata temu szwajcarskiego biznesmena Roberta Louisa-Dreyfusa ocalił Standard Liege przed bankructwem.

We czwartek D'Onofrio i wdowa po Louisie-Dreyfusie, Margarita, sprzedali pakiet kontrolny w Standardzie belgijskiemu biznesmenowi, Rolandowi Duchateletowi.

Stało się to dzień po wysunięciu aktu oskarżenia wobec D'Onofria, ale transakcja była planowana od wielu miesięcy.

Chcecie w Polsce wychować Sneijdera? Zatrudnijcie holenderskich trenerów!

Nowy trener Interu Mediolan. Zaskakujący ?

Więcej o: