Aplikacja Fotball LIVE
  POBIERZ

Piłka nożna. Problemy z transmisjami meczów europejskich pucharów?

PRZEGLĄD PRASY. Mało atrakcyjni medialnie rywale mogą utrudnić sprzedaż praw do transmisji stacjom telewizyjnym. Jak na razie spokojna o pokazanie swoich spotkań może być tylko Wisła - donosi ?Przegląd Sportowy?.

Trwają negocjacje w sprawie zakupu praw do transmisji telewizyjnych z meczów eliminacyjnych europejskich pucharów. Chodzi o spotkania Wisły Kraków w II rundzie eliminacji Ligi Mistrzów i mecze kwalifikacji do Ligi Europejskiej, w których grają Jagiellonia Białystok (I rundzie) i Śląsk Wrocław (II runda).

Jak na razie tylko pierwsza z wymienionych drużyn może być pewna, że jej mecze zostaną pokazane. Stacja Polsat - jedyna właścicielka praw do transmisji spotkań polskich drużyn na europejskiej arenie, dogadała się z firmą Sportfive, która pośredniczy w sprzedaży praw wszystkich wymienionych klubów. Jednocześnie Sportfive jest przedstawicielem łotewskiego Skonto Ryga, od którego rozgrywki rozpocznie Biała Gwiazda. To właściwie załatwia sprawę transmisji dwumeczu, który rozegrany zostanie w dniach 12/13 i 19/20 lipca - czytamy w "Przeglądzie Sportowym" .

Dokładny terminarz eliminacji nie jest jeszcze znany, co dodatkowo utrudnia negocjacje pozostałym zespołom. Największym jednak problemem mogą być dla nich mało atrakcyjni rywale. Tutaj największy kłopot ze sprzedażą praw, nawet na mecz u siebie, może mieć Jagiellonia. Drużyna z Białegostoku zmierzy się z kazaskim Irtyszem Pawłodar. W dalszym etapie czekać na nią mogą ekipy z Armenii lub Gruzji. Nieco lepiej wygląda sytuacja wrocławian. Podopieczni Oresta Lenczyka zaczną II rundę od meczów ze szkockim Dundee United.

Skonto Ryga rywalem Wisły w eliminacjach Ligi Mistrzów  ?

(Kara)Bach! Wisły, czyli największe wpadki polskich drużyn w europejskich pucharach

Więcej o: