Piłka nożna. Budweiser sponsorem Puchar Anglii

Promocję na całym świecie jakiej jeszcze nie było zapowiada Angielska Federacja Piłkarska, która ogłosiła dziś pozyskanie nowego sponsora dla rozgrywek o Puchar Anglii. FA Cup przez kolejne trzy lata wesprze Budwaiser.

Zobacz najlepsze transfery w historii  ?

Angielska fedracja potwierdziła, że rozgrywki o najstarszy puchar świata będą od przyszłego sezonu nosić nazwę "The FA Cup with Budweiser". To następstwo umowy między wywodzącym z Belgii koncernem Anheuser-Busch InBev, który przez lata wspierał także rozgrywki mistrzostw świata.

- Dysponując tak globalnym zasięgiem tego sponsoringu, zobaczymy Puchar Anglii promowany na całym świecie jak nigdy dotąd. To cudowna wiadomość dla kibiców i zawodników - mówił sekretarz generalny Angielskiej Federacji Alex Horne.

- Puchar Anglii to już jedne z najbardziej lubianych rozgrywek na świecie. Czekamy na rozbudowanie, wzmocnienie tej pasji przy pomocy

Budweisera - dodał.

Pierwsze rozgrywki FA Cup odbyły się w sezonie 1871/72. Sponsora doczekały się 1994, gdy wsparł jest Littlewoods. Budweiser jest czwartym sponsorem Pucharu Anglii.

Bud, nie Budvar

Budwaiser, który zbratał się z angielską piłką, to piwo produkcji amerykańskiej, nie czeskiej, jak często zdarza się myśleć słysząc tę nazwę. Trunek ze Stanów ze względów prawnych często nazywane jest po prostu Bud. Od czeskiego Budwaiser Budvar różni je też sposób produkcji - część jęczmieniu zastępuje się ryżem. Bud jest jednym z najpopularniejszych piw koncernu Anheuser-Busch. Duża sympatią cieszy się we Włoszech, Meksyku i właśnie Wielkiej Brytanii.

Brytyjskie kluby zgłaszają się po Sandomierskiego  ?

Więcej o: