Diego Maradona będzie trenerem w Zjednoczonych Emiratach Arabski

Słynny Argentyńczyk przez dwa najbliższe lata poprowadzi klub Al Wasl. To pierwsza praca byłego gwiazdora, odkąd stracił pracę z reprezentacją Argentyny po mundialu w RPA.

Sport.pl na Facebooku! Najświeższe informacje ?

- Nazwa Al Wasl Sports Club stała się synonimem wielkich osiągnięć i jesteśmy bardzo zadowoleni, że dołączył do nas Diego Maradona - powiedził wiceprezydent klubu Marwan Bin Bayat. Przed Argentyńczykiem postawiono zadanie "podniesienia klubu na wyższy poziom". W obecnym sezonie, który skończy się za miesiąc, Al Wasl jest na czwartym miejscu w tabeli. Maradona rozpocznie pracę od nowego sezonu, który wystartuje we wrześniu. Obecnie klub nie ma stałego trenera. Po zwolnieniu Sergio Fariasa w marcu zespół prowadzi szejk Ahmed bin Rashid Al Maktoum, który jest bratem emira Dubaju

Słynny Argentyńczyk z szejkami z Emiratów negocjował od dłuższego czasu. W sobotę odwiedził centrum treningowe klubu. Al Wasl nie poinformowało o pensji i warunkach kontraktu, jedynie o tym, że podpisano umowę na dwa lata. Maradona po podpisaniu dokumetów wyjechał z bliskowschodniego kraju. Ma wrócić za miesiąc.

Maradona był doskonałym piłkarzem, kapitanem drużyny, która w 1986 r. sięgnęła po mistrzostwo świata. W rodzinnym kraju jest wręcz czczony. Jako trener nie odniósł jednak wielkich sukcesów. W 1994 r. prowadził Deportivo Mandiyu, a rok później Racing Club. W 2008 r. został selekcjonerem reprezentacji Argentyny. Został zwolniony po zeszłorocznym mundialu, w którym Argentyna przegrała w ćwierćfinale z Niemcami 0:4.

Liga ZEA istnieje od trzech lat. Jednak zdążyły się przez nią przewinąć znane nazwiska. W zeszłym roku w klubie Al Ahly z Dubaju zatrudniono i szybko zwolniono byłego menadżera Leeds i Aston Villi Davida O'Leary'ego. Piłkarzem tego samego klubu jest były kapitan Juventusu Fabio Cannavaro, który jednak nie gra z powodu kontuzji.

Cristiano Ronaldo ? bije rekord

Więcej o: