Piłka nożna. Polscy sędziowie prowadzili mecz w Arabii Saudyjskiej

Arbitrem derbów Riyadhu pomiędzy Al Nassr Club a Al Hilal Club był Paweł Gil. Asystowali mu Marcin Borkowski i Paweł Wysocki. Mecz zakończył się wygraną zespołu Al Hilal 1:0. Wcześniej spotkania tamtejszej ligi prowadzili już inni polscy sędziowie.

Pojawienie się sędziego Gila na meczu derbowym było kolejnym krokiem PZPN podjętym w ramach współpracy z Saudyjczykami. Spotkanie zostało rozegrane w niedzielę 24 kwietnia. Polski sędzia pokazał pięć żółtych kartek.

Paweł Gil regularnie sędziuje spotkania Ekstraklasy. W 23. kolejce był arbitrem spotkania Śląsk Wrocław - Wisła Kraków (2:0). 3 maja wspomniana trójka ma poprowadzić finał Pucharu Polski pomiędzy Legią Warszawa i Lechem Poznań.

Arbiter z Lublina nie jest pierwszym polskim rozjemcą, który wziął udział w meczu ligi arabskiej. Pod koniec ubiegłego roku mecz pomiędzy Al-Ittihad i Al-Ahli prowadził Hubert Siejewicz. Wcześniej w wymianie sędziów wziął również udział Robert Małek.

Z kolei w Polsce arbitrzy z Arabii Saudyjskiej prowadzili spotkanie o Superpuchar pomiędzy Lechem i Jagiellonią w 2010 roku. Cała trójka - Marai Alawaji, Abdullah Al Shawai i Abdul Aziz Al. Khathiri, są sędziami międzynarodowymi z licencjami FIFA.

Brat Łukasza Fabiańskiego trenuje z Legią

Więcej o: