Piłka nożna. Japonia wraca do gry

Reprezentacja Japonii w piłce nożnej wraca do gry po tragicznym tsunami z 11 marca. Japończycy w czerwcu zmierzą się u siebie z Peru i Czechami.

- Te dwa mecze będą dla nas doskonałą okazją do przygotowania się przed eliminacjami do mistrzostw świata, które rozpoczną się we wrześniu. Mam nadzieję, że wszyscy nasi piłkarze przyłożą się do tych meczów i pozwoli nam to na lepsze zgranie drużyny - powiedział selekcjoner reprezentacji Japonii Albero Zaccheroni.

Japończycy 1 czerwca zmierzą się w Niigacie z Peru, a sześć dni później z Czechami w Yokohamie. Czesi z Peru zagrają 4 czerwca w Nagano. Te trzy drużyny zmierzą się w ramach turnieju Kirin Cup.

Po tym jak niepewna wydawała się wyprawa Czechów do Japonii, naszym południowym sąsiadom propozycję rozegrania meczu towarzyskiego 6 czerwca w Polsce złożył PZPN. Czesi odmówili.

Marcowa katastrofa spowodowała, że Japończycy musieli odwołać towarzyskie mecze z Czarnogórą i Nową Zelandią. Również japońska liga J-League zawiesiła rozgrywki na pięć kolejek. Zaległe mecze odbędą się w lipcu.

Reprezentacja Japonii pierwotnie miała zrezygnować z gry w lipcu w Copa America. Ostatecznie podjęto decyzję, że zagrają w niej tylko piłkarze występujący w europejskich klubach.

Rekordowy Del Piero ?

Więcej o: