II liga. Śliwowski i Świerczewski trenerami Znicza

Znicz Pruszków poinformował na oficjalnej stronie internetowej, że w piątek trenerami zespołu zostali Maciej Śliwowski i Piotr Świerczewski.

Znicz, który po rundzie jesiennej był poważnym kandydatem do awansu do I ligi, gdzie grał w poprzednich trzech sezonach, w sześciu meczach rundy wiosennej zdobył tylko dwa punkty i spadł na piąte miejsce w tabeli. Do lidera Olimpii Elbląg traci osiem punktów, do Świtu Nowy Dwór, który zajmuje drugie miejsce - także premiowane awansem - siedem. We wtorek dymisję trenera Michała Libicha przyjął zarząd Znicza.

W środę pojawiły się informacje, że drużynę może przejąć były reprezentant polski Piotr Świerczewski. Prezes Znicza Marek Śliwiński potwierdził doniesienia o podjętych rozmowach. W piątek klub na oficjalnej stronie poinformował, że trenerami zespołu zostali Maciej Śliwowski i Piotr Świerczewski.

Na stronie Znicza możemy przeczytać krótki opis dokonań nowych szkoleniowców drużyny.

Maciej Śliwowski w reprezentacji debiutował 5 września 1989 w meczu z Grecją, ostatni raz zagrał w 1993. Łącznie w biało-czerwonych barwach rozegrał 9 spotkań. Był uważany za jednego z najzdolniejszych polskich napastników końca lat 80.

Piotr Świerczewski jest srebrnym medalistą z igrzysk w Barcelonie w 1992 roku oraz 70-krotnym reprezentantem Polski, uczestnikiem mundialu w Japonii i Korei w 2002 roku. W czasie swojej kariery piłkarskiej występował m.in. w GKS-ie Katowice, SC Bastii, Saint-Etienne i Olympique Marsylia.

Więcej o piłce w Sport.pl ?

Więcej o: