Piotr Świerczewski ma być trenerem Znicza Pruszków

Były pomocnik reprezentacji Polski Piotr Świerczewski ma zostać trenerem drugoligowego Znicza Pruszków. - Potwierdzam, rozmowy w tym kierunku są prowadzone. Piotrek ma przejąć drużynę - mówi Sport.pl prezes Znicza Marek Śliwiński.

Świerczewski, srebrny medalista z igrzysk w Barcelonie w 1992 roku oraz 70-krotny reprezentant Polski i uczestnik mundialu w Japonii i Korei w 2002 roku, nie ma żadnego doświadczenia trenerskiego. - W tej chwili jest na kursie i, jako członek Klubu Wybitnego Reprezentanta, może uzyskać licencję na prowadzenie zespołu w lidze - mówi Śliwiński.

Jako pierwszy o nowej roli Świerczewskiego poinformował serwis Weszlo.com.

Znicz, który po rundzie jesiennej był poważnym kandydatem do awansu do I ligi, gdzie grał w poprzednich trzech sezonach, w sześciu meczach rundy wiosennej zdobył tylko dwa punkty i spadł na piąte miejsce w tabeli. Do lidera Olimpii Elbląg traci osiem punktów, do Świtu Nowy Dwór, który zajmuje drugie miejsce także premiowane awansem - siedem.

We wtorek dymisję trenera Michała Libicha przyjął zarząd Znicza.

Świerczewski, wychowanek Sandecji Nowy Sącz, jeszcze w poprzednim sezonie był piłkarzem ekstraklasowego Zagłębia Lubin, a potem pierwszoligowego ŁKS Łódź. W połowie 2010 roku zakończył karierę.

Ostatnio media wspominały o Świerczewskim w kontekście walk MMA podczas gali KSW.