Franz Beckenbauer odchodzi z FIFA i UEFA

- Wybrałem rodzinę kosztem futbolu. Będzie mi was brakować - powiedział w Paryżu Franz Beckenbauer, który zrezygnował z kandydowania do władz piłkarskich federacji. ?Cesarz? od 2007 r. reprezentował UEFA w Komitecie Wykonawczym FIFA.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

- Odejście z FIFA i UEFA nie jest łatwe. Mam dwoje wnuków - 7 i 10 lat. Myślę, ze mnie potrzebują. Wybrałem rodzinę kosztem futbolu - powiedział Beckenbauer. - Przez wiele lat brałem na siebie odpowiedzialność piłkarza, trenera, a potem działacz. W pewnym momencie przychodzi do głowy, że wystarczy. Rodzina jest ważniejsza dodał.

65-letni Beckenbauer był kapitanem reprezentacji Niemiec i Bayernu Monachium. Potem z sukcesami pracował jako trener. Od 2007 r., jako przedstawiciel UEFA, zasiadał w Komitecie Wykonawczym FIFA. Teraz zastąpi go Theo Zwanziger. - Będzie mi was brakowało. To były dobre lata, ale sądzę, że zrozumiecie moją decyzję. Drogi Michelu, byłeś świetnym piłkarzem, jesteś bardzo dobrym prezesem. Cieszę się, że mi zaufałeś. Życzę zdrowia, na pewno się jeszcze spotkamy - powiedział delegatom zebranym w Paryżu.

Kongres UEFA. Grzegorz Lato ? przegrał wybory

Więcej o:
Copyright © Agora SA