Piłka nożna. Były reprezentant Ghany odciął ucho właścicielce baru

Prince Amoako, który w barwach Ghany był m.in. uczestnikiem Pucharu Narodów Afryki w 2002 roku, jest poszukiwany przez policję po tym, jak w jednym z barów w stolicy Ghany odciął nożem ucho kobiecie.

Do zdarzenia doszło w czwartek. Uczestnik Igrzysk Olimpijskich w Atlancie (1996) i reprezentant Ghany Prince Amoako podczas sprzeczki w barze w stolicy kraju Akrze, odciął nożem ucho właścicielce baru.

- Wynajęłam jego piętrowy lokal na dziesięć lat i włożyłam wiele pracy w działanie mojego baru. Jeden z mężczyzn pracujących przy moim kebabie został przeniesiony do innego lokalu. Najwyraźniej to nie spodobało się Amoako, który przyszedł i dał upust swojej złości - tłumaczyła pokrzywdzona Cynthia Asare w rozmowie z Oman FM.

Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia wraz ze swoją żoną.

Podczas swojej piłkarskiej kariery Amoako w barwach peruwiańskiego Sportingu Cristal osiągnął finał Copa Libertadores. Był także członkiem drużyny Ghany, która w 2002 roku doszła do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki.

Piłkarz reprezentował także barwy klubów europejskich. Grał m.in. w hiszpańskiej Granadzie i rosyjskim Saturnie Ramienskoje.

Hercules Alicante zwolnił trenera?

Więcej o: