Piłka nożna. Platini grozi europejskim dłużnikom

Prezydent UEFA Michel Platini ostrzega wszystkie europejskie kluby, które od przyszłego sezonu nie będą stosowały się do ?finansowego fair play? przed konsekwencjami. Takie kluby mają być wykluczane z europejskich pucharów.

SPORT.PL na FACEBOOK-u - wejdź na nasz profil, zostań fanem. Komentuj, dyskutuj, radź ?

Według "finansowego fair play" notoryczni dłużnicy mogą zostać zawieszeni już od sezonu 2014/2015. Przepisy wejdą w życie już w czerwcu tego roku. Kwota dozwolonego deficytu w pierwszych trzech latach została ustalona na poziomie pięciu milionów euro. W kolejnych latach ma być zmniejszana. Ma to uchronić kluby przed wydawaniem większych kwot niż faktycznie posiadają.

- Gdy zadłużenie europejskich klubów sięgnęło 1,2 miliarda euro to pojawiło się niebezpieczeństwo. Musieliśmy zareagować. Kluby znają już nowe przepisy. Napiszę do nich jeszcze raz przed rozpoczęciem letniego okienka transferowego, aby o tym przypomnieć. Pytaniem jest czy będę miał możliwości dotkliwego ukarania ich? Odpowiedź brzmi "tak" - zapowiada Michel Platini.

Głównym straszakiem na europejskich dłużników mają być wykluczenia z Ligi Mistrzów i Ligi Europy. - Jeśli w 2015 roku kluby nadal nie będą stosowały się do zaleceń, wtedy pojawią się sankcje - grozi Francuz.

VfL Wolfsburg zatrudniło Felixa Magatha ?

Więcej o: