Ronaldo menadżerem, chce wypromować Neymara i Lucasa

Dwukrotny mistrz świata w piłce nożnej Brazylijczyk Ronaldo planuje zaoferować usługi menedżerskie wschodzącym gwiazdom ojczystego futbolu. Swoje plany zdradził w wywiadzie dla rozgłośni radiowej Radio Bandeirante.

Stworzenie 9ine Sports & Entertainment Brazylijczyk ogłosił jeszcze w lutym, udziały (po 45%) podzielić mieli między sobą Ronaldo i jego agent, a obecnie wspólnik. Pierwszymi klientami nowopowstałej agencji mają być z kolei Neymar z Santos oraz Lucas z Sao Paolo

- Panuje ogromny popyt na najlepszych brazylijskich sportowców. Na początku nie będziemy w stanie pomóc wszystkim i wybierzemy tylko niektórych. Najbardziej interesują nas Neymar i Lucas, bo są przyszłością brazylijskiej piłki i powinni grać na Mistrzostwach Świata 2014 - powiedział Ronaldo. - Nawiązaliśmy kontakt z obydwoma piłkarzami, ale jak do tej pory nie mówiliśmy o szczegółach współpracy.

Jak podają brazylijskie media Neymar i Lucas są na celowniku takich potęg jak Barcelona, Manchester United czy Real Madryt, wśród chętnych wymienia się także brytyjski Blackburn.

Ostatnim klubem trzykrotnego najlepszego piłkarza świata był brazylijski Corinthians, gdzie 34-latek trafił z Milanu w 2008 roku.

Ronaldo pożegna się z reprezentacją w Sao Paulo ?

Więcej o: