Mohamed bin Hammam: Sepp Blatter powinien odejść z FIFA

- Trzydzieści pięć lat w jednej organizacji to dużo. Nieważne jak jesteś uczciwy i przejrzysty ludzie i tak będą cię atakować, a z biegiem czasu wobec tych ataków stajesz się coraz bardziej bezbronny - powiedział w wywiadzie dla AP szef Azjatyckiej Konfederacji Piłkarskiej (AFC), Mohamed bin Hammam. Katarczyk przyznał, że chciałby kiedyś zająć miejsce Blattera jako szef FIFA. - Na razie jednak nie zaprzątam sobie tym głowy - dodał.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

74-letni Sepp Blatter jest jedynym kandydatem na stanowiska szefa FIFA. Wybierze go kongres, który zaplanowano na maj tego roku. Byłaby to czwarta kadencja Szwajcara na tym stanowisku, które zajmuje nieprzerwanie od 1998 r. Do organizacji trafił w 1975 r. jako dyrektor techniczny, a od 1981 r. był sekretarzem generalnym.

Według Katarczyka, którego kraj zaledwie dwa miesiące temu otrzymał prawo organizacji MŚ w 2022 r., tak długa praca w jednym miejscu sprawia wrażenie, że organizacja jest skorumpowana. - Wszyscy oskarżają nas dziś o, że jesteśmy skorumpowani. Być może dlatego, że on pracuje tu tak długo. Trzydzieści pięć lat to dużo i prowokuje ataki. Dlatego sądzę, że zmiana byłaby dla FIFA najlepszym rozwiązaniem - twierdzi.

Bin Hammam ma nadzieję, że znajdzie się kandydat, który wystartuje przeciwko Blatterowi. - Chciałbym móc wybierać z dwóch lub więcej kandydatów. Rywalizacja jest dobra dla organizacji. Nieważne, czy chodzi o wybory prezydenta, czy na jakieś inne stanowisko. Rywalizacja jest najlepszym sposobem by nadać FIFA żywotności i energii - mówi.

Sebastian Coe: ? Stadion Olimpijski to moralny obowiązek

Więcej o: