Piłka nożna. Howard Webb zostanie odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego

Angielski sędzia piłkarski Howard Webb został nominowany do odznaczenia Orderem Imperium Brytyjskiego. Arbiter finału Ligi Mistrzów i mundialu w RPA otrzyma prestiżowe odznaczenie z rąk królowej Elżbiety II.

Webb znalazł się w publikowanej co roku liście nominowanych, zwanej New Year Honours List. Doceniono pozycję Webba w światowym futbolu, której dowodem jest wybranie go w 2010 roku jako sędziego zarówno w finale Ligi Mistrzów jak i mistrzostw świata.

- To było niewiarygodne12 miesięcy, ale ten zaszczyt przyćmiewa cały ten niesamowity rok - powiedział 39-letni policjant na wieść o wyróżnieniu. - To będzie prawdziwa uczta, pójść do Pałacu z żoną i rodziną - dodał.

Webb podkreślił też rolę swoich asystentów.

- Zawsze mówię, że sędziowanie to praca zespołowa, bez wsparcia i umiejętności moich asystentów Darrena Canna i Mike'a Mullarkey'a nie zostałbym wybrany do prowadzenia finału. Tak więc to wyróżnienie jest także dla nich, i mam nadzieję, że w przyszłości także je otrzymają - powiedział Webb.

Wśród nominowanych obok Webba znaleźli się także między innymi golfista Graeme McDowell, aktorzy Sheila Hancock i David Suchet oraz piosenkarka Annie Lennox.

Zamieszanie wokół transferu braci Brożków ?

Więcej o: