MŚ 2022. Mundial nie tylko w Katarze?

Prezes FIFA Sepp Blatter przyznał, że nie wszystkie mecze mistrzostw świata w 2022 muszą odbyć się w Katarze. Istnieje pomysł, by gospodarze organizację kilku spotkań oddali krajom ościennym

Wybór Kataru na gospodarza mistrzostw świata wzbudził wielkie kontrowersje. Jednym z czynników przemawiających na niekorzyść gospodarzy są wysokie temperatury, z którymi zapewne będą musieli walczyć piłkarze podczas mundialu (jeśli turniej zostanie rozegrany w miesiącach letnich).

Prezes FIFA przyznaje jednak w wywiadzie dla francuskiego dzienika L'Equipe, że podobna sytuacja mogła mieć miejsce w Australii (jeden z kandydatów do organizacji MŚ). Dyskutowano wtedy o możliwości rozegrania niektórych meczów w Nowej Zelandii. Podobnie mogłoby być w Katarze, choć Blatter nie zdradza o które kraje ościenne chodzi (Katar sąsiaduje bezpośrednio tylko z Arabią Saudyjską, niedaleko leżą Bahrajn i Zjednoczone Emiraty Arabskie).

Szwajcar kolejny raz przyznał również, że FIFA miała rację wybierając na gospodarza turnieju właśnie Arabów. - Dzięki temu otwieramy się na nowy świat i kultury - dodał.

Katar pokonał w walce o mistrzostwa świata także Japonię, USA oraz Koreę Południową.

Ghana dostała ostrzeżenie od FIFA  ?

Więcej o: