Liga Mistrzów. Kontuzjowany Dudek nie ukończył meczu z Auxerre

Jerzy Dudek doznał kontuzji w meczu Ligi Mistrzów pomiędzy Realem Madryt a Auxerre. W ostatniej minucie pierwszej połowy Polaka zastąpił 23-letni Antonio Adan.

Wszystkie bramki Ligi Mistrzów ?

Jerzy Dudek pechowo zadebiutował u trenera Jose Mourinho. Grał świetnie, ale przed końcem pierwszej połowy załamany musiał opuścić boisko.

Real Madryt już wcześniej pierwsze miejsce w grupie G i z tego względu portugalski trener postanowił dać odpocząć Ikerowi Casillasowi. Dudek rozpoczął spotkanie w pierwszym składzie.

Polak nie miał jednak szczęścia. W 44 minucie wyszedł z bramki i wpadł na pędzącego za piłką Roy'a Contouta. Dudka po groźnie wyglądającym zderzeniu wyraźnie bolała szczęka. Po rozmowie Polaka z lekarzem, do wejścia zaczął szykować się trzeci golkiper Realu Antonio Adan. Zastąpił on Dudka jeszcze przed przerwą.

Dudek był wyraźnie załamany kontuzją. Kibice pożegnali Polaka gromką owacją, pocieszał go też Cristiano Ronaldo.

Świetna gra Dudka

Wcześniej Dudek grał bezbłędnie i dwukrotnie kapitalnymi interwencjami uratował swój klub przed stratą gola. Najpierw, popisując się świetnym refleksem, obronił nogą główkę Jeana-Pascala Mignota z najbliższej odległości a następnie, w 43 minucie, koniuszkami palców wybił piłkę zmierzającą w sam róg bramki po uderzeniu Adama Coulibaly'ego.

Hat-trick Benzemy i dramat Dudka. Żeby obejrzeć kliknij zdjęcie

 

Tak relacjonowaliśmy na żywo mecz Real - Auxerre ?

Więcej o: