Błaszczykowski piłkarzem roku

Piłkarzem roku w corocznym plebiscycie magazynu Piłka Nożna został Jakub Błaszczykowski. Piłkarz Borussii w finale konkursu wygrał z Robertem Lewandowskim i Ireneuszem Jeleniem.

Błaszczykowski, który triumfował również w 2008 roku, nie mógł odebrać osobiście nagrody, ponieważ w niedzielne popołudnie rozgrywał mecz w niemieckiej ekstraklasie. Jego Borussia pokonała na wyjeździe FC Nuernberg 2:0.

- Bardzo się cieszę i mam nadzieję, że ta nagroda będzie zapowiedzią lepszego następnego roku w polskim futbolu. W tym mijającym nie mieliśmy zbyt wielu powodów do radości - przyznał laureat, którego wypowiedź uczestnicy gali mogli obejrzeć na telebimie.

Podczas uroczystości w Warszawie Błaszczykowskiego reprezentował jego wujek, były piłkarz kadry narodowej Jerzy Brzęczek.

Wśród nominowanych do tytułu Piłkarza Roku, oprócz zawodnika Borussii, znaleźli się dwaj napastnicy: Ireneusz Jeleń (Auxerre) i Robert Lewandowski (Borussia Dortmund). Obaj byli nominowani również... w ubiegłym roku. Wtedy jednak wygrał pomocnik Mariusz Lewandowski.

Trenerem Roku został Michał Probierz, którego Jagiellonia Białystok wywalczyła niedawno mistrzostwo rundy jesiennej. Z kolei Osobowością Roku uznanego obecnego podopiecznego Probierza - Tomasza Frankowskiego, w przeszłości nagrodzonego tytułami Odkrycie Roku, a później Ligowiec Roku.

Laureaci plebiscytu tygodnika "Piłka Nożna":

Piłkarz Roku - Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund)

Osobowość Roku - Tomasz Frankowski (Jagiellonia Białystok)

Trener Roku - Michał Probierz (Jagiellonia Białystok)

Odkrycie Roku - Grzegorz Sandomierski (Jagiellonia Białystok)/ Maciej Jankowski (Ruch Chorzów)

Ligowiec Roku - Adrian Mierzejewski (Polonia Warszawa)

Drużyna Roku - Lech Poznań

Obcokrajowiec Roku - Manuel Arboleda (Lech Poznań)

Pierwszoligowiec Roku - Adam Cieśliński (Podbeskidzie Bielsko-Biała)

Znów gol Lewandowskiego  ?

Więcej o: