MŚ 2018 w Rosji. Lord Triesman przewidział?

W ujawnionej w maju przez ?Mail on Sunday? prywatnej rozmowie ówczesnego szefa angielskiej federacji z jego kochanką, Lord Triesman oskarżył Hiszpanię, że przy pomocy Rosjan zamierza przekupywać sędziów na mistrzostwach świata w RPA w zamian oferując poparcie podczas wyborów gospodarza MŚ 2018.

MŚ 2022 dla Kataru &rquo;

W lipcu Hiszpanie zdobyli w RPA mistrzostwo świata. W finale po dogrywce i bramce Andresa Iniesty pokonali Holendrów. W czwartek FIFA ogłosiła, że gospodarzem mundialu w 2018 roku będzie Rosja.

W maju te dwa wydarzenia powiązał ze sobą Lord Triesman, ówczesny szef angielskiej federacji (FA). W ujawnionej przez "Mail on Sunday" prywatnej rozmowie Lorda Triesmana z jego przyjaciółką Melissą Jacobs. - Hiszpanie potrzebują pomocy Rosjan przy przekupywaniu sędziów na tegorocznych mistrzostwach świata. W zamian za to mogą się wycofać i ich głosy przejdą na Rosjan. Uważam, że Rosja dobije targu. Oni nie mają nic do stracenia - mówił w maju Triesman.

Kobieta w ukryciu nagrała rozmowę. Ukazująca się w niedzielę gazeta była podejrzewana o to, że odkupiła od niej nagrani za 75 tys. funtów. Triesman podał się do dymisji. Angielska federacja próbowała zablokować publikację artykułu, ale Sąd Najwyższy odrzucił jej prośbę. W formie protestu z pisania cyklicznych felietonów w gazecie zrezygnował Gary Lineker.

Mundiale dla Rosji i Kataru! Tropiąc korupcję w FIFA angielskie media pogrzebały kandydaturę Anglii Rosja zorganizuje MŚ 2018 >

Więcej o: