MŚ 2018 dla Rosji

Prezydent FIFA Sepp Blatter ogłosił, że gospodarzem Mistrzostw Świata 2018 roku będzie Rosja. - Nie zawiedziemy was - mówił chwilę po ogłoszeniu wyników głosowania Igor Szuwalow przewodniczący rosyjskiej delegacji..

Tak relacjonowaliśmy na żywo ogłoszenie wyników głosowania FIFA ?

W rywalizacji o przywilej zorganizowania mundiali Rosja wyprzedziła Anglię oraz wspólne kandydatury hiszpańsko-portugalską i belgijsko-holenderską. Blatter podziękował krajom, które przepadły w głosowaniu.

Premier Rosji Władimir Putin, który nie pojawił się na ceremonii ogłaszania wyników zapowiedział, że do Zorychu poleci. W krótki oświadczeniu mówił, że jego kraj "będzie miał wiele do zrobienia". Cztery lata przed piłkarskimi MŚ Rosja zorganizuje Zimowe Igrzyska Olimpijskie, których główną bazą będzie Soczi.

- Odkrywamy nowe dla nas tereny. Jeszcze nigdy MŚ nie gościły w Rosji i w ogóle Europie Wschodniej. Cieszę się, gdy mówimy o rozwoju piłki nożnej - powiedział Sepp Blatter.

- Zaufaliście nam przyznając organizację tych mistrzostw, a my teraz wam obiecamy, że nigdy tej decyzji nie będziecie żałować. Stwórzmy historię razem - powiedział Igor Szuwalow, który przewodniczył rosyjskiej delegacji.

Mundiale dla Rosji i Kataru! Tropiąc korupcję w FIFA angielskie media pogrzebały kandydaturę Anglii Gospodarzem mistrzostw świata 2022 będzie Katar.

Więcej o: