Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

MŚ 2018. Rosja krytykuje sojusze wśród kandydatów

Rosyjski minister sportu Vitaly Mutko skrytykował we wtorek sojusze, które powstały między kandydatami do organizacji mistrzostw świata w piłce nożnej w 2018 i 2022 roku. - Nie podoba nam się to, że jedni obiecali drugim, że będą na nich głosować - powiedział dygnitarz. Na początku grudnia odbędzie się prezentacja ofert, a drugiego dnia tego miesiąca około godziny 16 zostaną przedstawieni zwycięzcy. Rosja pragnie być gospodarzem najbliższego mundialu.

- Nie jesteśmy zwolennikami żadnych sojuszy - powiedział Mutko dziennikarzom. - Chcielibyśmy, żeby tego typu koterie, nie istniały - dodał komentując porozumienie zawarte między Katarem a Hiszpanią i Portugalią. Iberyjskie kraje zadeklarowały, że poprą starania emiratu o organizację mudnialu w 2022 roku w zamian za głos poparcia, który może dać im mistrzostwa świata w 2018.

Minister Sportu Federacji Rosyjskiej jest członkiem komitetu wykonawczego, który wybierze gospodarzy mundialów w czwartek. Równoległe wybory dwóch organizatorów największej piłkarskiej imprezy świata odbędą się pierwszy raz w historii FIFA.

Oferty międzynarodowej federacji złożyły z myślą o 2018 roku Anglia, Rosja, a także duet Hiszpania - Portugalia. Na kooperacją międzypaństwową postawiły też Japonia i Korea Południowa, tyle że 4 lata później. Azjatyckie państwa rywalizują z Australią, Stanami Zjednoczonymi i Katarem.

MŚ 2018 nie dla Anglików?

Więcej o: