Liga Mistrzów. Fabiański chwalony po porażce z Szachtarem

Łukasz Fabiański był jednym z najlepiej ocenianych piłkarzy Arsenalu po środowej porażce 1:2 z Szachtarem Donieck w czwartej kolejce Ligi Mistrzów. Brytyjskie media doceniły zwłaszcza obronę strzału Dymitra Czygryńskiego. SkySport wyróżnił ją jako 'Obronę meczu'.

Wszystkie bramki Ligi Mistrzów ?

Polski bramkarz nie miał nic do powiedzenia przy bramkach dla Ukraińców. Nie ustrzegł zespołu przed porażką, ale zebrał dobre oceny za swój występ.

'Fabiański na ostatniej prostej, żeby stać się najlepszym bramkarzem świata!'

Łukasz Fabiański kapitalnie obronił strzał Dymitra Czygryńskiego i reputacja znanego wcześniej z błędów Polaka rośnie z każdym meczem - czytamy w relacji "Daily Mirror". Gazeta oceniła Fabiańskiego na siódemkę, najwyżej w zespole obok Johana Djourou, Jack'a Wilshere'a, i Theo Walcotta.

SkySport: Obrona meczu

Fabiański musiał wykazać się przy wielu okazjach, ale najlepszą obroną popisał się w 19. minucie, kiedy świetnie zareagował i zatrzymał uderzenie z bliska Czygryńskiego - docenił akcję Polaka SkySport.

Fabiański znalazł się też w rubryce 'Okazja meczu'. W 78. minucie Srna wykonał kapitalny rzut wolny ponad murem, piłka szła w okienko ale Łukasz Fabiański popisał się dobrą obroną - ocenił portal.