Piłka nożna. Technologia liniowa? IFAB określiło warunki

IFAB, czyli międzynarodowe ciało kontrolujące oficjalne przepisy gry w piłkę nożną, określiło cztery warunki które musi spełniać technologia linii bramkowej. Konkretne propozycje rozpatrzy na kolejnym posiedzeniu.

Śledź eliminacje i przygotowania do Euro 2012 na FACEBOOK-u ?

International Football Association Board na nowo otworzyła tym samym dyskusję o zastosowaniu technologii linii bramkowej, mającej pomóc sędziemu w określeniu, czy padł gol. IFAB do 20 listopada dało firmom czas na dostarczenie swoich produktów, które następnie mają być testowane przed marcem 2011 roku, kiedy podjęta będzie kolejna decyzja.

Wcześniej IFAB odrzuciła możliwość użycia technologii Linii bramkowej. Furtkę do wznowienia dyskusji w tej sprawie otworzył prezydent FIFA Sepp Blatter, na którym skupiła się mocna krytyka środowiska piłkarskiego po mundialu w RPA. Sędzia nie uznał prawidłowo zdobytego gola dla Anglii w meczu z Niemcami w pucharowej fazie turnieju, gdyż uznał, że piłka nie wpadła do bramki. Powtórki pokazały, że bez żadnej wątpliwości podjął złą decyzję.

Cztery warunki IFAB

W oświadczeniu ciało FIFA określiło warunki, jaki musi spełniać technologia. Ma ona być używana jedynie do określania, czy piłka minęła linię bramkową, system musi być dokładny, informacja o bramce musi być przesyłana w ciągu sekundy i trafić ma jedynie do sędziów spotkania.

- Testowane będą rozwiązania paru wybranych firm, przed corocznym generalnym posiedzeniem IFAB, które zaplanowano na dni 4-6 marca 2011 roku, kiedy ustalone zostaną dalsze kroki w sprawie - czytamy w oświadczeniu.

Skorumpowani działacze zawieszeni przez FIFA ?

Więcej o: