Piłka nożna. Chcieli sprzedać mundial. FIFA ich zawiesiła

FIFA zawiesiła tymczasowo dwój członków Komitetu Wykonawczego oskarżonych o sprzedaż głosów podczas wyborów gospodarzy piłkarskich mistrzostw świata w 2018 i 2022 roku.

Jak ujawniła gazeta "Sunday Times", której reporterzy podszyli się pod amerykańskich lobbystów, chęć poparcia wskazanej kandydatury wyrazili prezydent Konfederacji Oceanii i jednocześnie wiceprezydent FIFA Reynald Temarii z Tahiti oraz Nigeryjczyk Amos Adamu. Pierwszy domagał się 3 mln dolarów nowozelandzkich (1,6 mln euro) na akademię piłkarską, drugi - 800 tys. dolarów amerykańskich (570 tys. euro) na osobisty projekt.

Amos Adamu i Reynald Temarii zostali zawieszeni w wykonywaniu obowiązków do czasu wyjaśnienia sprawy. FIFA nie zdradziła kiedy zapadnie ostateczny wyrok.

Mistrzostwa świata w 2018 roku chcą zorganizować: Anglia, Rosja, Hiszpania z Portugalią oraz Belgia z Holandią, a kandydatami do mundialu 2022 roku są: USA, Katar, Korea Południowa, Japonia i Australia. Gospodarzy tych turniejów wybierze Komitet Wykonawczy FIFA 2 grudnia w Zurychu.

Dziewczyna Casillasa kibicuje Atletico Madryt

Więcej o: