Piłka nożna. Komitet techniczny reprezentacji Kamerunu ostro skrytykował Clemente

- Powinien zamieszkać tutaj, a nie tylko pojawiać i znikać - skrytykował Javiera Clemente Jean-Paul Akono w imieniu komitetu technicznego reprezentacji Kamerunu. Selekcjoner znalazł się w ogniu krytyki po remisie z Demokratyczną Republiką Kongo.

Selekcjoner Kamerunu Javier Clemente spotka się z prezydentem krajowej federacji piłkarskiej Iya Mohamedem, po tym jak został mocno skrytykowany przez komitet techniczny.

Komitet zebrał się, po tym jak czterokrotni triumfatorzy Pucharu Narodów Afryki szczęśliwie zremisowali z Demokratyczną Republiką Kongo, sklasyfikowaną w rankingu FIFA 95 pozycji niżej niż Kamerun.

- Jest jasne, że zespół przeżywa kryzys zarządzania - powiedział przemawiający w imieniu komitetu Jean-Paul Akono. - Zaraz po skończonym meczu poleciał z powrotem do Hiszpanii. Oczekiwaliśmy, że zostanie i spotka się z nami następnego dnia, żeby zobaczyć, co poszło nie tak. Myślę, że powinien zamieszkać tutaj, a nie tylko pojawiać i znikać - dodał Akono.

Spotkanie z DRK było drugim meczem kadry pod wodzą Clemente, który przejął ją po mundialu z rąk Paula Le Guena. Hiszpan za słabą postawę zespołu winił gorący klimat w Garoua, zagrożenie epidemią cholery i brak kilku kluczowych zawodników.

Odpalił bombę, ale na boisku rozbroił go sędzia, czyli powrót Ronaldo ?

Więcej o: