Dyrektor reprezentacji Meksyku ustępuje

Pod naciskiem piłkarzy, którzy zagrozili bojkotem reprezentacji, Nestor de la Torre zrezygnował z funkcji dyrektora reprezentacji w Meksykańskiej Federacji Piłkarskiej (FMF). To on ukarał niedawno piłkarzy reprezentacji za imprezowanie.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Pod koniec września Carlos Vela i Efrain Juarez zostali decyzją de la Torre wyrzuceni z kadry na sześć miesięcy za zorganizowanie imprezy przy okazji meczu towarzyskiego z Kolumbią. Ukarano też 11 innych piłkarzy, w większości uczestników mundialu w RPA, w tym kapitana zespołu Rafaela Marqueza. To właśnie oni zagrozili, ze nie zagrają we wtorkowym meczu towarzyskim z Wenezuelą. Zażądali zmian w sztabie kadry i odejścia nielubianego dyrektora.

- Próbowałem wymóc respektowanie zasad. Najwyraźniej niektórym to przeszkadza, dlatego rezygnuję - powiedział de la Torre. Część działaczy federacji próbowała doprowadzić do porozumienia. W niedzielę de la Torre uczestniczył w spotkaniu z przedstawicielami reprezentacji. Wyszedł z niego mówiąc, że "nie jest zadowolony z rezultatów". - Chcieli żebym publicznie przeprosił za stosowanie przepisów. Nie jestem na to gotowy. Nikt mnie nie zmusił do rezygnacji. Po prostu nie jestem gotowy na zaakceptowanie takich warunków funkcjonowania kadry, ani na porozumienie - powiedział.

Turcja nie chce grać z reprezentacją Polski ?

Więcej o: