Odra Wodzisław - Ruch Chorzów 2:1 (2:0)

Śląskie derby na przeciętnym poziomie

Śląskie derby na przeciętnym poziomie. Odra wygrała z Ruchem Chorzów 2:1. - To zwycięstwo pozwoli nam opuścić strefę spadkową - westchnął z ulgą trener Jerzy Wyrobek.

W pierwszej połowie wodzisławianie przeprowadzili dwie groźne akcje i strzelili dwa gole. Po przerwie - zadowoleni - cofnęli się. "Niebiescy" zdobyli kontaktową bramkę z problematycznego rzutu karnego. - Żadnego faulu nie było, przyznał to nawet Bizacki - denerwował się sprawca "jedenastki" Jacek Matyja.

Na wyrównanie chorzowianom brakło już czasu. - Odra nie stwarzała sytuacji, ale zdobywała gole. Chciałbym tak słabo grać i wygrywać - stwierdził Mariusz Śrutwa z Ruchu. Chorzowianie przegrali czwarty kolejny mecz (trzeci w lidze). - Zmienić trenera! - krzyczeli po meczu zdenerwowani szalikowcy Ruchu. - Przykro słyszeć takie słowa, kibice nie chcą dać mi szansy - powiedział ze smutkiem Jan Żurek.

Gracz meczu

Piotr Sowisz

29-leni kapitan Odry dotychczas grał jako obrońca. Wczoraj świetnie spisał się w pomocy, wypracował jedną bramkę.