Piłka nożna. Prasa hiszpańska po porażce: Dla nas to był mecz towarzyski

We wtorek, w meczu towarzyskim Hiszpania przegrała z Argentyną 1:4 . Najwyższa od dekady porażka aktualnych mistrzów świata i Europy została zdyskredytowana przez prasę krajową. ?Dla nas to był mecz towarzyski, dla Argentyny finał mistrzostw? - napisała Marca

Z kolei dziennikarze AS, drugiego duży sportowego dziennika stwierdzili, że Hiszpania "podarowała Argentyńczykom trochę prestiżu"

Jedynie El Pais napisał, że "porażka z Albicelestes sprowadziła mistrzów na ziemię" . Wytknął też słabą postawę bramkarzowi Pepe Reinie.

Po przegranym meczu głowę posypał popiołem szkoleniowiec Hiszpanów, Vincente del Bosque: - Nie możemy sądzić, że będziemy stale wygrywać. To była ciężka i bolesna lekcja, ale dobrze, że doszło do niej w spotkaniu towarzyskim, a nie o większą stawkę. Po zwycięstwie z Liechtensteinem 4:0 na inaugurację eliminacji mistrzostw Europy wiemy, jak grać przeciwko słabym zespołom, a po przegranej z Argentyną dowiedzieliśmy się, jak nie grać przeciwko mocnym drużynom - powiedział selekcjoner.

Argentyna rozbiła Hiszpanię

Więcej o: