Kluby niezadowolone z terminarzu UEFA

Europejskie kluby wytykają międzynarodowej federacji piłkarskiej błędy w przygotowaniu nowego kalendarza spotkań reprezentacji narodowych. UEFA oskarża się również o to, że piłkarze coraz częściej doznają kontuzji podczas występów w meczach międzypaństwowych.

- Niedopuszczalnym jest, że musimy oddawać naszych piłkarzy na mecze reprezentacji. Ryzykujemy tym samym ich zdrowie, a i tak będziemy musieli im później płacić - powiedział reporterom Karl-Heinz Rummenigge - przewodniczący Europejskiego Zrzeszenia Klubowego (ECA), które skupia wokół siebie 144 kluby europejskie.

- Jesteśmy przekonani, że nadszedł czas na to, by FIFA i UEFA zaczęły dbać o naszych piłkarzy - dodał Rummeige, domagając się zmian w terminarzu spotkań międzynarodowych.

Były niemiecki piłkarz, który pełni też rolę prezesa rady nadzorczej Bayernu Monachium zapowiedział także: - Zdecydowaliśmy, że będziemy interweniować znacznie częściej w sprawie terminów meczów reprezentacji. Mamy wrażenie, że jest to bardzo ważny aspekt dla klubów z całej Europy.

Włoskie kluby zapłacą piłkarzom miliard euro ?

Więcej o: