Oficjele z Zimbabwe skarżą się na szykanowanie kadry w Liberii

Związek piłkarski z Zimbabwe złożył oficjalny protest do Konfederacji Afrykańskiego Futbolu (CAF) w sprawie przyjęcia, z jakim spotkała się reprezentacja w Liberii. Zawodnicy mieli zostać przeniesieni z jednego hotelu, w którym nie było elektryczności i wody do innego, gdzie piłkarze musieli spać na materacach leżących bezpośrednio na ziemi.

W liście do afrykańskiej federacji urzędnicy z Zimbabwe oskarżają Liberię o szykanowanie ich reprezentacji i o spowodowanie "psychologicznej frustracji" przed meczem eliminacji Pucharu Narodów Afryki. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Zimbabwe domaga się "odpowiednich sankcji" wobec federacji liberyjskiej.

Reprezentacja Zimbabwe została wpierw zakwaterowana w hotelu, w którym brakowało prądu i bieżącej wody. Po protestach przeniesiono ich do innego, gdzie nie we wszystkich pokojach były łóżka. Grubo po północy piłkarze musieli położyć się na materacach leżących bezpośrednio na podłodze.

Jeszcze zanim kadrowicze dojechali do hotelu, musieli czekać w autokarze przez trzy godziny, gdyż ktoś celowo przebił oponę pojazdu.

Romario chce wejść do polityki, by pomóc dzieciom ?

Więcej o: