"Ronaldinho może wrócić do reprezentacji Brazylii"

Trener reprezentacji Brazylii Mano Menezes przyznał na łamach włoskiej prasy, że drzwi do kadry są wciąż otwarte dla Ronaldinho. Piłkarz Milanu, mimo że pod koniec ubiegłego sezonu wrócił do wysokiej formy, to nie znalazł uznania w oczach byłego selekcjonera Carlosa Dungi, który nie zabrał go na mundial do RPA.

W ubiegłym sezonie Ronaldinho przywdział reprezentacyjną koszulkę tylko raz i mimo, że znalazł się we wstępnej, 30-osobowej kadrze Brazylii, to na Mistrzostwa Świata nie pojechał. Teraz jednak następca Dungi, dał pomocnikowi nadzieję na powrót do składu "Canarinhos".

- Ronaldinho w drużynie narodowej? Wciąż pracuję nad kadrą na Puchar Świata w 2014 roku. "Dinho" nie jest jeszcze za stary na reprezentację - przyznał Menezes w wywiadzie dla "La Gazzetty".

- Jego piłkarskie zalety nie mogą być kwestionowane, a ostatni sezon w Milanie miał bardzo dobry. Nie można jednak zapominać, że poprzednie dwa, trzy były bardzo słabe - dodał selekcjoner. - Jeśli jednak Ronaldinho powróci do tego, kim był kiedyś, to na pewno go powołam.

"W Milanie płynie brazylijska krew" - przyznaje Robinho ?

Więcej o: