Piłka nożna. Mark van Bommel nowym kapitanem reprezentacji Holandii

Bert van Marwijk zadecydował, że obowiązki kapitana reprezentacji Holandii po kończącym grę w kadrze Giovannim van Bronckhorstcie przejmie Mark van Bommel. - Jest we właściwym wieku i na właściwej pozycji by nim być - powiedział trener wicemistrzów świata.

Van Bommel zadebiutuje w nowej roli w piątkowym meczu z San Marino w kwalifikacjach do Euro 2012.

- Jest we właściwym wieku i na właściwej pozycji by być kapitanem. Pełnił tę samą funkcję w PSV i teraz w Bayernie - argumentował Van Marwijk, prywatnie teść piłkarza.

Cztery zmiany w składzie

Van Marwijk będzie musiał dokonać czterech zmian w porównaniu ze składem z finału mundialu. Poza van Bronckhorstem nie zagrają pauzujący za kartki John Heitinga oraz kontuzjowani Robin van Persie i Arjen Robben. W ich miejsce w pierwszym składzie wybiegną najprawdopodobniej Ron Vlaar, Vurnon Anita, Eljero Elia i Klaas-Jan Huntelaar.

Niewykluczone, że zamiast tego ostatniego szansę dostanie Ruud van Nistelrooy. 34-letni napastnik prezentuje wysoką formę w HSV, i po dwóch latach wrócił do kadry, gdy okazało się, że nie przyjedzie kontuzjowany van Persie. - Cieszę się z powrotu do kadry po dwóch latach, choć wciąż wierzę, że przydałbym się też na mistrzostwach świata - powiedział van Nistelrooy. - Jednak teraz jestem w znacznie lepszej formie niż w maju i w pełni rozumiem decyzję Van Marwijka - dodał.

Prawdopodobny skład Holendrów:

Maarten Stekelenburg - Gregory van der Wiel, Ron Vlaar, Joris Mathijsen, Vurnon Anita - Dirk Kuyt, Mark van Bommel, Wesley Sneijder, Nigel de Jong, Eljero Elia - Klaas-Jan Huntelaar.

Lekki uraz Roberta Lewandowskiego ?

Więcej o: