Massimo Busacca sędzią spotkania o Superpuchar Europy

UEFA oficjalnie potwierdziła wybór ekipy sędziowskiej na spotkanie Superpucharu Europy, rozgrywanego tradycyjnie na Stade Louis II. Jako sędzia główny nominowany został Massimo Busacca ze Szwajcarii. Na liniach bocznych towarzyszyć mu będą rodacy - Matthias Arnet i Manuel Navarro.

Dla 41-letniego arbitra będzie to kolejne spotkanie o wysoką stawkę. W poprzednich sezonach UEFA kilkukrotnie powierzała mu rolę głównego sędziego podczas prestiżowych rozgrywek. W sezonie 2006/07 sędziował finał Pucharu UEFA pomiędzy Sevillą i Espanyolem, dwa lata później zaś finał Ligi Mistrzów pomiędzy Barceloną i Manchesterem United.

W piłce reprezentacyjnej jego najpoważniejszym pojedynkiem był półfinał Mistrzostw Europy 2008, zagrały w nim ekipy Niemiec i Turcji.

Busacca jest sędzią międzynarodowym od 11 lat, w rozgrywkach UEFA prowadził już 86 spotkań. W ubiegłym sezonie były to trzy pojedynki w fazie grupowej Ligi Mistrzów, a także po jednym spotkaniu 1/8, 1/4 i 1/2 finału.

W spotkaniu, które rozpocznie się o 20.45 zmierzą się zwycięzcy rozgrywek Champions League i Europa League, a więc Inter Mediolan i Atletico Madryt.

Akt desperacji Smudy. Do kadry wraca Ebi Smolarek?

Więcej o: