Korea Północna zagra towarzysko z Indiami. Co z trenerem?

W połowie września reprezentacja Korei Północnej najprawdopodobniej zmierzy się w towarzyskim meczu z Indiami. Wtedy okaże się, czy trener Kim Jong-hun został po mundialu zesłany do obozu pracy, czy, jak zapewniają północnokoreańskie władze, wciąż pracuje z drużyną.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

Na mundialu Korea Północna przegrała wszystkie trzy mecze w grupie. Po minimalnej porażce z Brazylią 1:2, została zdemolowana przez Portugalię (0:7) i przegrała 0:3 z Wybrzeżem Kości Słoniowej. Według niektórych mediów po powrocie do rządzonego dyktatorsko przez Kim Dzong-Ila kraju cała drużyna została zmuszona do publicznej samokrytyki, a trener Kim Jong-hun został zesłany do obozu pracy. Według innych wciąż pracuje z zespołem. FIFA zażądała od koreańskiej federacji wyjaśnień.

Według "Times of India" federacja indyjska od ponad miesiące kontaktuje się z Koreańczykami w sprawie towarzyskiego meczu. - Powiedzieli naszemu przedstawicielowi, że się zgadzają, ale cały czas czekamy na oficjalne pismo z potwierdzeniem - poinformował sekretarz generalny indyjskiej federacji Alberto Colaco. Mecz ma zostać rozegrany w New Delhi 14 września.

Reprezentacja Indii przygotowuje się teraz do styczniowego Pucharu Azji trenując w Portugalii. We wrześniu poza Koreą Północną zagra jeszcze towarzysko z Tajlandią, Namibią i Turkmenistanem.

Sepp Blatter: ? Mundial w 2018 r. najłatwiej będzie zorganizować w Anglii

Więcej o: