Piłka nożna. Essien odpocznie od reprezentacji

Jeden z najlepszych piłkarzy Ghany Michael Essien postanowił skoncentrować się na grze w Chelsea Londyn i chwilowo zrezygnować z występów w reprezentacji. Piłkarz podkreślił, że nie jest to jednak koniec jego występów w barwach ?Czarnych Gwiazd?.

Jesteś ligowym ekspertem? Zagraj w Wygraj Ligę! ?

- Myślę, że zrobię sobie przerwę. Nie będzie to zakończenie kariery, jednak nie mogę grać przez cały czas. Muszę podjąć decyzję dobrą dla siebie - oznajmił Essien. O zdaniu sztabu Ghany na ten temat, piłkarz wypowiadał się z nutką ironii - Nie wiem czy będą rozczarowani. Przecież dobrze sobie beze mnie radzą - dodał.

Decyzja Essiena podzieliła Ghanę. Pełno jest głosów krytyki. - Czy to znaczy, że Chelsea jest dla niego ważniejsza od Ghany? Michael podejmuje złą decyzję. Im wcześniej jednak zdradzi swoje plany, tym lepiej dla obu stron. Pod jego nieobecność reprezentacja radziła sobie dobrze, lecz jest on wciąż kluczowym zawodnikiem drużyny - można usłyszeć z ust fanów "The Black Stars".

Część rodaków wierzy jednak w słuszność decyzji Essiena. - Nie powinniśmy wywierać na nim ciśnienia. Pozwólmy mu zrobić sobie długą, zasłużoną przerwę od reprezentacji. W tym czasie będzie mógł się skoncentrować na występach w klubie. Może zdecydować się na powrót kiedy będziemy potrzebowali go najbardziej - twierdzi Michael Sowah.

Michael Essien wystąpił w reprezentacji Ghany 51 razy.

Zahoui nowym trenerem Wybrzeża Kości Słoniowej ?

Więcej o: