Surowe kary za francuski strajk. 18 meczów Nicolasa Anelki

Na 18 reprezentacyjnych meczów komisja dyscyplinarna francuskiej federacji zdyskwalifikowała Nicolasa Anelkę. Patrice Evra nie zagra w pięciu spotkaniach, Franck Ribéry w trzech, Jeremy Toulalan w jednym.

Sport.pl na Facebooku! Sprawdź nas ?

To kary za skandaliczną postawę piłkarzy podczas mundialu w RPA. Anelka w przerwie meczu z Meksykiem obraził trenera Raymonda Domenecha. Po ujawnieniu tego incydentu przez media federacja wyrzuciła go z mundialu. W proteście piłkarze zastrajkowali, nie wychodząc na jeden z treningów.

Za prowodyra strajku uznano kapitana trójkolorowych Evrę, pomagał mu Ribéry, a Toulalan zredagował komunikat dla prasy tłumaczący przyczyny odwołania treningu. Federacja ułaskawiła po wyjaśnieniach Erica Abidala. Na posiedzeniu komisji byli obecni również Evra i Toulalan. Zabrakło Anelki, z którym związek od czasu mundialu nie ma w ogóle kontaktu, i Ribéry'ego; jego nie puścił do Paryża klub - Bayern Monachium.

Francuzi stracą więc podstawowych piłkarzy na pierwsze mecze eliminacyjne do Euro 2012: z Białorusią (3 września) oraz Bośnią i Hercegowiną (7 września). Nie wiadomo, czy federacja zaliczy w poczet kary rozegrane w sierpniu towarzyskie spotkanie z Norwegią (1:2), na które trener Laurent Blanc nie powołał żadnego uczestnika MŚ.

Kluby z Primera Division ? sa najlepsze w Europie

Więcej o: