Piłka nożna. David Cameron: Składam hołd Beckhamowi

W środę, przed meczem towarzyskim z Węgrami trener reprezentacji Anglii, Fabio Capello zasygnalizował mediom, że David Beckham, piłkarz Los Angeles Galaxy jest troszkę za stary, by znaleźć miejsce w przebudowywanej po mundialu kadry angielskiej. Słynny trzydziestopięciolatek do tej pory wystąpił w 115 spotkaniach. Dowiedziawszy się o tym, brytyjski premier, David Cameron powiedział: - Moim zdaniem odegrał on niezwykle ważną rolę w sporcie. Jest nam przykro, że nie będziemy mogli go oglądać w reprezentacji.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

- Chciałbym skorzystać z okazji i oddać hołd komuś, kto moim zdaniem odegrał bardzo ważną rolę w sporcie. Zawsze będziemy pamiętali te świetnie wykonywane rzuty wolne, wszystkie wspaniałe momenty, których David był autorem - skomentował decyzję Fabio Capello Cameron.

- Jestem przekonany, że wielu ludzi jest niezwykle smutnych, z powodu decyzji pana Beckhama. Boli nas fakt, że już nigdy nie zagra dla naszej reprezentacji - nie szczędził ciepłych słów lider partii konserwatywnej.

- Podczas mojego, trzymiesięcznego urzędowania zdążyłem się nauczyć kilku rzeczy. Najważniejsze: nie przeszkadzaj trenerowi reprezentacji, daj mu wolną rękę. Mam nadzieję, że pan Capello pozwoli mi w zamian rządzić krajem - powiedział ze śmiechem premier, zapytany, czy jest przeciwny wizji kadry Anglii Włocha.

Zawsze chciałem grać dla Realu - Ricardo Carvahlo

Więcej o: