Aplikacja
Aplikacja Sport.pl LIVE
  POBIERZ

Fabio Capello: Beckham za stary by grać w kadrze

David Beckham jest zbyt stary by zagrać w reprezentacji Anglii - powiedział Fabio Capello, który dał do zrozumienia, że więcej Beckhama do reprezentacji nie powoła. To koniec pewnej epoki w angielskiej piłce.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Przed środowym meczem towarzyskim z Węgrami Capello powiedział w telewizji ITV Sport, że pomocnik Los Angeles Galaxy jest już "prawdopodobnie trochę za stary" by znów zagrać w reprezentacji Anglii.

- Dziękuję, David - dodał Capello. Słowa trenera reprezentacji Anglii oznaczają, że piłkarz najprawdopodobniej nie zostanie powołany na mecze kadry w eliminacjach Euro 2012, gdy wyleczy kontuzję. Dla 35 letniego Beckhama może to oznaczać koniec reprezentacyjnej kariery.

Beckham w reprezentacji Anglii rozegrał 115 meczów strzelił 17 bramek. W kadrze zadebiutował 1 września 1996 roku w spotkaniu z Mołdawią. Po raz ostatni wystąpił 28 marca 2009 roku w towarzyskim meczu ze Słowacją, kiedy asystował przy bramce Wayne'a Rooney'a.

Beckham, wychowanek Manchesteru United, był symbolem klubu zanim nastała era Cristiano Ronaldo. Imponował techniką, dośrodkowaniami, przez Alexa Fergusona był ceniony za etykę pracy. Według legendy opanowane do perfekcji uderzenia z rzutów wolnych ćwiczył strzelając do opony zawieszonej na bramce. Był idolem brytyjskich nastolatków.

Z reprezentacją Anglii wystąpił na trzech mundialach. W latach 2000 - 2006 był jej kapitanem, ale kadra pod jego wodzą sukcesów na wielkich turniejach nie osiągała. Zdaniem "Daily Telegraph" najsłynniejszym momentem Beckhama w reprezentacji, była bramka strzelona w doliczonym czasie meczu z Grecją w eliminacjach mistrzostw świata 2002, która dała Anglikom awans na mundial w Korei i Japonii. Beckham był także pierwszym kapitanem reprezentacji Anglii w historii, który dostał czerwoną kartkę i został wyrzucony z boiska.

Z gry na mundialu w RPA wykluczyła go kontuzja, ale Beckham na mistrzostwa pojechał jako członek sztabu reprezentacji Anglii i wspierał swoich kolegów z ławki.

Transferowy rekord Stoke City ?

Więcej o: