Ricky Villa : Maradona powinien pozostać trenerem Argentyny

Mistrz Świata z 1978 roku, Ricky Villa, uważa, że Maradonę pochopnie zwolniono z funkcji selekcjonera ?Albicelestes?. Jego zdaniem zasługiwał na jeszcze jedną szansę.

Baw się z nami w Wygraj Ligę! Wygraj 20 000 zł. ?

Były gracz Tottenhamu Hotspur, zdobywca Pucharu Świata sprzed 32 lat, Ricky Villa krytykuje decyzję argentyńskiej federacji, która nie przedłużyła kontraktu z Diego Maradoną po rozczarowującym występie podczas Mundialu w RPA. - Maradona nie był wówczas doświadczonym menadżerem, a ta impreza z pewnością wiele go nauczyła. Prowadził drużynę w ważnych spotkaniach i byłby obecnie lepszym opiekunem kadry. Dodał - spodziewałem się, że Armando podoła zadaniu, ale praca trenera w Argentynie jest bardzo trudna.

- Maradona jest bardzo niezadowolony, inni ludzie w Argentynie również są rozczarowani takim rozwiązaniem. Niestety czasem myślimy sercem a nie głową - mówi Villa.

Z obawą ocenia szanse Argentyny w nadchodzącym spotkaniu z Irlanią - Giovanni Trapattoni miał wiele czasu na przygotowanie się do tego meczu, zna dobrze swoich piłkarzy, a my obecnie jesteśmy na etapie budowy nowej drużyny. Jego zawodnicy z pewnością są głodni zwycięstw i mobilizuje ich możliwość zwycięstwa z nami. Byłby to dla nich duży sukces, ponieważ Argentyna jest wielkim piłkarsko krajem.

Mecz rozpoczynający się dziś w Dublinie o 20.45 będzie także otwarciem nowego obiektu sportowego - Aviva Stadium. Na nowej futbolowej arenie, widowisko będzie mogło obserwować bezpośrednio 50 tysięcy kibiców.

Nowa twarz w polityce - George Weah ?

Więcej o: