Piłka nożna. Roberto Carlos: Będę grał jeszcze cztery lata

Roberto Carlos, który na oficjalnej stronie internetowej Corinthians odpowiadał na pytania internautów, przyznał że nie zamierza kończyć przygody z piłką nożną przez najbliższe cztery lata. 37-letni lewy obrońca, który znany jest ze swojego atomowego uderzenia, zdradził że jego marzeniem jest występ na brazylijskim mundialu w 2014 roku.

125-krotny reprezentant Brazylii, który przez wielu uważany jest za jednego z najlepszych lewych defensorów w historii piłki nożnej, w swojej karierze bronił barw m.in. Interu Mediolan, Realu Madryt i Fenerbahce Stambuł. W 2010 roku powrócił do Brazylii, gdzie związał się z Corinthians ze swojego rodzinnego Sao Paulo.

Roberto Carlos odpowiadając na pytania fanów zespołu przyznał, że nie planuje jeszcze końca swojej długiej i bogatej kariery: - Będę grał jeszcze przez cztery lata. Dopóki nie skończę przygody z futbolem, chcę wciąż zdobywać kolejne tytuły - powiedział piłkarz, który w 2014 roku będzie miał już 41 lat.

Brazylijski obrońca przez wiele lat zachwycał kibiców swoją solidną grą w obronie, szybkością oraz przede wszystkim bardzo mocnym uderzeniem z dystansu lewą nogą. Rekordowa prędkość jaką nadał piłce wyniosła aż 179 km/h.

Kaka opuści początek sezonu w Realu Madryt ?

Więcej o: